Μουντιάλ 2026 - Φάση ομίλων

Όμιλος G στο Μουντιάλ 2026

Ομάδες, πρόγραμμα, βαθμολογία και προβλέψεις

Βέλγιο
IR Iran
Νέα Ζηλανδία Αίγυπτος

Αγώνες

6

Κορυφαία κατάταξη

Φαβορί

1.28

Μουντιάλ 2026 είναι η μεγαλύτερη διοργάνωση στην ιστορία του τουρνουά, με 48 ομάδες να διαγωνίζονται σε Ηνωμένες Πολιτείες, Μεξικό και Καναδά. Η διοργάνωση περιλαμβάνει 12 ομίλους των τεσσάρων ομάδων, με τις 2 πρώτες κάθε ομίλου και τις 8 καλύτερες τρίτες να προκρίνονται στη Φάση των 32. Συνολικά 104 αγώνες θα διεξαχθούν σε 16 γήπεδα, από τις 11 Ιουνίου έως τις 19 Ιουλίου 2026.

Ο Όμιλος G συγκεντρώνει τις εθνικές ομάδες Βελγίου, IR Iran, Νέας Ζηλανδίας και Αιγύπτου.

Βαθμολογία και πίνακας Ομίλου G στο Μουντιάλ 2026

ΘέσηΟμάδαΚατάταξηΝίκη ομίλουΠρόκρισηΑξία αποστολήςΠρόβλεψη
1Belgium1.281.03591M EURΠρόκριση
2Αίγυπτος34η7.001.30108M EURΠρόκριση
3IR Iran22η8.001.5534.25M EURΚαλύτερη 3η;
4Νέα Ζηλανδία52η25.003.0522.2M EURΑποκλεισμός

Σημείωση: οι εμφανιζόμενες αποδόσεις ενδέχεται να αλλάξουν μετά τη δημοσίευση και υπόκεινται σε ενημερώσεις.

Αποδόσεις, προβλέψεις και tips στοιχήματος για τον Όμιλο G

Όμιλος G - Αποδόσεις νικητή ομίλου

ΟμάδαΑποδόσεις
Βέλγιο1.30
Αίγυπτος4.75
IR Iran7.50
Νέα Ζηλανδία25.00

Επιλογή πρώτου σκόρερ διοργάνωσης από τον όμιλο: Romelu Lukaku @ 35.00 (αγορά πρώτου σκόρερ διοργάνωσης).

Στιγμιότυπο αποδόσεων: 3 Ιουνίου 2026 - Superbet. Οι αποδόσεις υπόκεινται σε αλλαγές. 21+. Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις.

Το Βέλγιο είναι το σαφές φαβορί, με την Αίγυπτο και το IR Iran να διεκδικούν ανταγωνιστικά τη δεύτερη θέση, ενώ η Νέα Ζηλανδία έχει πολύ μικρές πιθανότητες πρόκρισης. Ο όμιλος φέρνει αντιμέτωπη μια ισχυρή ευρωπαϊκή ομάδα με τρεις αντιπάλους από άλλες ομοσπονδίες.

ΟμάδαΝίκη ομίλουTop 2Top 3ΠρόκρισηΤελευταία θέση
Βέλγιο1.281.101.021.0330
Αίγυπτος7.001.751.181.305.7
IR Iran8.002.351.301.553.7
Νέα Ζηλανδία25.005.752.203.051.62

Αγορά νικητή Ομίλου G

Ποια ομάδα θα κερδίσει τον Όμιλο G;

Βέλγιο

1.28

Αίγυπτος

7.00

IR Iran

8.00

Νέα Ζηλανδία

25.00

μεγάλη διοργάνωση 2026

Οι αποδόσεις υπόκεινται σε αλλαγές. 21+. Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις.

Συμβουλές στοιχήματος για τον Όμιλο G

Οι πιο ενδιαφέρουσες αγορές για τον όμιλο: Νικητής ομίλου: Βέλγιο· Πρόκριση: Βέλγιο & Αίγυπτος· Πάνω από 2.5 γκολ στον αγώνα στα ματς του Βελγίου. Χρησιμοποίησε το Bet Builder για να συνδυάσεις πολλές αγορές σε ένα δελτίο στοιχήματος.

Όμιλος G - Ομάδες Μουντιάλ 2026

Βέλγιο - Επισκόπηση και αποδόσεις

Παγκόσμια κατάταξη

Αξία αποστολής

591M EUR

Προπονητής

Rudi Garcia (Γάλλος)

Προκρίθηκε μέσω UEFA Ομίλου F (1η, 6-2-0, 22 βαθμοί).

Αίγυπτος - Επισκόπηση και αποδόσεις

Παγκόσμια κατάταξη

34η

Αξία αποστολής

108M EUR

Προπονητής

Hossam Hassan (Αιγύπτιος)

Αποδόσεις νίκης ομίλου

7.00

Προκρίθηκε μέσω CAF Ομίλου A (1η, 8-2-0, 26 βαθμοί).

IR Iran - Επισκόπηση και αποδόσεις

Παγκόσμια κατάταξη

Αξία αποστολής

34.25M EUR

Προπονητής

Amir Ghalenoei (Ιρανός)

Αποδόσεις νίκης ομίλου

8.00

Προκρίθηκε μέσω AFC 3ου γύρου Ομίλου A (1η, 6-2-0, 19 βαθμοί).

Νέα Ζηλανδία - Επισκόπηση και αποδόσεις

Παγκόσμια κατάταξη

63η

Αξία αποστολής

22.2M EUR

Προπονητής

Darren Shaun Bazeley (Άγγλος)

Αποδόσεις νίκης ομίλου

25.00

Προκρίθηκε μέσω προκριματικών OFC (1η, 5-0-0, NA βαθμοί).

Πρόγραμμα, αγώνες και ημερομηνίες του Ομίλου G

Αγωνιστική 1 - 15 Ιουνίου 2026

Βέλγιο vs Αίγυπτος

Στάδιο Σιάτλ, Σιάτλ

1: 1.55X: 4.102: 5.05
CEST 21:00 EEST 22:00 BRT 16:00

IR Iran vs Νέα Ζηλανδία

Στάδιο Λος Άντζελες, Λος Άντζελες

1: 1.70X: 3.702: 4.65
CEST 03:00 EEST 04:00 BRT 22:00

Αγωνιστική 2 - 21 Ιουνίου 2026

Βέλγιο vs Ιράν

Στάδιο του Λος Άντζελες, Λος Άντζελες

1: 1.43X: 4.552: 7.05
CEST 21:00 EEST 22:00 BRT 16:00

Νέα Ζηλανδία vs Αίγυπτος

το Στάδιο Βανκούβερ, Βανκούβερ

18:00 PDT
CEST 03:00 EEST 04:00 BRT 22:00

Αγωνιστική 3 - 27 Ιουνίου 2026

Νέα Ζηλανδία vs Βέλγιο

Στάδιο Βανκούβερ, Βανκούβερ

1: 13.00X: 6.402: 1.21
CEST 05:00 EEST 06:00 BRT 00:00

Αίγυπτος vs IR Iran

Στάδιο Σιάτλ, Σιάτλ

20:00 PDT
CEST 05:00 EEST 06:00 BRT 00:00

Γήπεδα και χώροι διεξαγωγής του Ομίλου G

ΓήπεδοΠόληΑγώνες
Στάδιο ΣιάτλΣιάτλ2
Στάδιο Λος ΆντζελεςΛος Άντζελες2
Στάδιο ΒανκούβερΒανκούβερ2

Πιθανές αναμετρήσεις Φάσης των 32 για τον Όμιλο G

Πρώτος Ομίλου G

εναντίον καλύτερου 3ου από A/E/H/I/J (Σιάτλ)

Δεύτερος Ομίλου G

εναντίον δεύτερου Ομίλου D (Ντάλας)

Τελευταία 5 παιχνίδια για τις ομάδες του Ομίλου G

Βέλγιο - Τελευταία 5 Παιχνίδια

ΗμερομηνίαΑντίπαλοςΑποτέλεσμαΔιοργάνωση
2026-06-03Ολλανδία1-1Φιλικό
2026-05-29Γαλλία0-2Φιλικό
2026-03-25Αγγλία2-2Φιλικό
2026-03-21Ιρλανδία3-0Φιλικό
2025-11-19Σουηδία2-0Ευρωπαϊκά Προκριματικά

Αίγυπτος - Τελευταία 5 παιχνίδια

ΗμερομηνίαΑντίπαλοςΑποτέλεσμαΔιοργάνωση
2026-05-31Αλγερία1-0Φιλικό
2026-05-26Τυνησία1-1Φιλικό
2026-03-26Σενεγάλη0-2Φιλικό
2026-03-21Λιβύη3-0Φιλικό
2025-11-17Μπουρκίνα Φάσο2-1Προκριματικά CAF

Ιράν - Τελευταία 5 Παιχνίδια

ΗμερομηνίαΑντίπαλοςΑποτέλεσμαΔιοργάνωση
2026-05-28Ομάν2-0Φιλικό
2026-05-23Ουζμπεκιστάν1-1Φιλικό
2026-03-25Νότια Κορέα0-0Φιλικό
2026-03-20Αυστραλία0-1Φιλικό
2025-11-19ΗΑΕ2-1Προκριματικά AFC

Νέα Ζηλανδία - Τελευταία 5 παιχνίδια

ΗμερομηνίαΑντίπαλοςΑποτέλεσμαΔιοργάνωση
2026-06-01Αυστραλία0-2Φιλικό
2026-05-26Φίτζι4-0Φιλικό
2026-03-26Νήσοι Σολομώντος3-0Φιλικό
2026-03-21Ταϊτή5-0Φιλικό
2025-11-18Νέα Καληδονία3-1OFC Playoff

Ιστορικό αντιπαραθέσεων: Όμιλος G

ΑναμέτρησηΙστορικόΑξιοσημείωτο
Βέλγιο vs Αίγυπτος1-1-1Στο φιλικό του 2022, η Αίγυπτος επικράτησε του Βελγίου με 2-1 σε μια αξιοσημείωτη ανατροπή προσδοκιών.
Βέλγιο vs IR IranΧωρίς ιστορικόΠρώτη ποτέ αντιπαράθεση
Βέλγιο vs Νέα ΖηλανδίαΧωρίς ιστορικόΠρώτη ποτέ αντιπαράθεση
Αίγυπτος vs IR IranΧωρίς ιστορικόΠρώτη ποτέ αντιπαράθεση
Αίγυπτος vs Νέα Ζηλανδία1-0-0Η Αίγυπτος κέρδισε τη μοναδική καταγεγραμμένη αναμέτρηση με 1-0.
IR Iran vs Νέα ΖηλανδίαΧωρίς ιστορικόΠρώτη ποτέ αντιπαράθεση

Συχνές ερωτήσεις για τον Όμιλο G στο Μουντιάλ 2026

Ποιες ομάδες είναι στον Όμιλο G;

Ο Όμιλος G αποτελείται από τις Βέλγιο, IR Iran, Νέα Ζηλανδία και Αίγυπτο.

Ποια ομάδα θα κερδίσει τον Όμιλο G;

Το Βέλγιο, χάρη στην αισθητά υψηλότερη αξία αποστολής και στη σταθερή παρουσία σε μεγάλες διοργανώσεις. Διαθέτει παίκτες παγκόσμιας κλάσης με σημαντική εμπειρία.

Πότε ξεκινά ο Όμιλος G;

Ο Όμιλος G κάνει πρεμιέρα στις 15 Ιουνίου 2026.

Ποιες είναι οι αποδόσεις για τον νικητή του Ομίλου G;

Βέλγιο: 1.28 | Αίγυπτος: 7.00 | IR Iran: 8.00 | Νέα Ζηλανδία: 25.00

Πόσες ομάδες προκρίνονται από τον Όμιλο G;

Οι 2 πρώτες ομάδες προκρίνονται απευθείας. Η 3η ομάδα μπορεί επίσης να προκριθεί ως μία από τις 8 καλύτερες τρίτες ομάδες.

Ποια είναι η μορφή του Μουντιάλ 2026;

48 ομάδες σε 12 ομίλους των 4. Οι 2 πρώτες και οι 8 καλύτερες τρίτες ομάδες προχωρούν στη Φάση των 32. Συνολικά 104 αγώνες σε 16 γήπεδα στις ΗΠΑ, το Μεξικό και τον Καναδά.

Στοίχημα στον Όμιλο G με το Superbet

Εγγραφή μεγάλη διοργάνωση 2026

Το παιχνίδι μπορεί να είναι εθιστικό. Παίξε υπεύθυνα. 21+.

Παίξε υπεύθυνα. Το Superbet λειτουργεί νόμιμα στην Ελλάδα υπό την εποπτεία της ΕΕΕΠ. 21+. Για υποστήριξη, επισκέψου το eopae.gr.